RAISING resilient CHILDREN

Sociálne siete sa postupne začínajú zapĺňať ponukami na online kurzy, semináre a webmináre rôzneho druhu. Áno, vzdelávanie je dôležité. Myslím si však, že by sme sa mali viac poobzerať okolo seba a zamyslieť sa, či sa z tohto všetkého vieme niečo naučiť aj bez mentorov.

Dovoľte mi viac otvorenosti. Ja mám doma momentálne troch drobcov – predškolského veku, pre ktorých ja táto situácia tiež nová. Ako to dávame? Vnímam to ako obrovský dar a neopakovateľnú príležitosť na učenie – poznanie svojich vlastných hraníc, skutočnej miery mojej sebaregulácie, skutočné poznanie môjho kritického myslenia, test mojej vytrvalosti, skúšku trpezlivosti, tréning empatie … a v neposlednom rade je to geniálny test môjho energy-manažmentu.

Opäť sa mi potvrdilo, akým výrazným spôsobom ovplyvňuje napr. kvalitný spánok našu schopnosť reagovať na záťažové situácie. Keď spím kvalitne tak nekričím, pasce detí zvládam s prehľadom, som viac kreatívna a dokážem deti svojim reakciami naozaj prekvapiť. Som veľmi vďačná za to, že mám doma takýchto skvelých učiteľov. Zostávam teda doma a som teraz hlavne MAMA! Umožním sebe aj deťom využiť tento čas na budovanie toho najvzácnejšieho na svete NAŠEJ DôVERY. Čo pre to, aby ste sa cítili dobre robíte Vy?


#osobnárezilienica #selfleadership #energymanagement #dôvera

Comments are closed.