Four worried multi ethnic friends watching a smart phone in the street

Médiá vs. moje prežívanie

Ako pristúpiť k súčasnej situácii a ku strachu z nej?

Dôležité je ako sa vo vnútri cítime. Či v nás prevláda strach alebo veríme vo svoje myšlienky.

Stále je niečo, čoho sa môžeme báť. Médiá dokážu vymývať naše mozgy s veľkou pravidelnosťou. Bude najzimšia zima za posledných sto rokov. Blíži sa veterná smršť. Kríza. Zdražie chlieb, benzín. Pravidelné senzácie. Prilákať ľudí k televízorom, mobilom a pod. Urobiť všetko preto, aby ľudia verili iluziám.

Neverím, že by sme sa mali báť. Celá táto situácia je o tom, že sa priblížime k svojim scenárom, ktoré máme v mozgoch. To, čomu budeme veriť, to pre nás bude existovať. Ak sa budeme báť, že ochorieme, tak ochorieme. Ak sa budeme báť finančných strát, tak stratíme. Ak sa budeme báť, že nie sme dosť dobrí pre našich partnerov, naše sebavedomie bude klesať a pravdepodobne prídeme o náš vzťah.

Uvedomujem si, čo sa deje vo svete. Uvedomte si čo sa deje vo vás. Môžeme pozornosť zamerať na to, že vírus ma ľahký priebeh a môžeme sa zamerať na to, kolko ľudí zomrelo. V danej chvíli sa môžeme rozhodnúť, či chceme veriť v to najhoršie alebo budeme k sebe pristupovať s pokojom.

Ak prežívame strach, naša psychika bude zraniteľnejšia a naše telo bude citlivo reagovať na to čo prežívame. Jednoducho, ak sa budem báť choroby, budem z nej v strese, ľahšie ju dostanem. Práve preto, že moja pozornosť bude zameraná na posilňovanie tejto myšlienky.

Nastavenie mysle chce tréning. Zamerať svoju pozornosť na pozitívne návyky. Nie na to čo stratím, ale k čomu je to príležitosť. Nie to, aký mám strach, ale čo je v tejto situácii pozitívne. Každá situácia sa dá takto vyhodnotiť. Sme doma. Máme možnosť sa zahĺbiť do seba, nájsť si viac času na seba, na svoje deti. Každý si môže nájsť to svoje pozitívum.

Všetci z nás máme v sebe ohromný potenciál. Lenže sa necháme prevalcovať strachom, neistotou. V pokojnom nastavení a trpezlivosti vyniká náš potenciál. Ak necháme žiť náš strach, náš potenciál klesá. Ak zostaneme pokojní, prejdeme cez momentálnu situáciu tak, že sa nás to dotkne minimálne.
Sme zodpovední za svoje myšlienky. To, čo živíte, to prežije.

Comments are closed.